Behringer c1, c2, c3 il ko zna shta?

Moderatori: dejankuki, Tiki the Boyler

Behringer c1, c2, c3 il ko zna shta?

Postod zWizart na 11 Nov 2007, 19:20

dakle.. snimam hip hop, trenutno imam behringer xenyx 802 mixer i shure sm 58 mic i na tome snimam (na integrisanu zvuchnu)

interesuje me koliko je vredno kupovati neki kondenzatorski mic?

c2 bi mi najvishe odgovarao jer bi dvojca uzeli paket..

ima li neko iskustva sa ovim mikrofonima?

znachi snimam samo vokale..

poz i hvala
_-=amaterur=-_
zWizart

Pridružio se: 09 Maj 2007, 16:45

Postod Rocket Roll na 11 Nov 2007, 20:24

Yock Behringer. Nije loš mikrofon, ALI za 9 800 dinara (ili sada i manje) možeš da uzmeš Audio Technica AT2020 koji je savršen za te pare. Recimo ovde: http://www.technikdesign.co.yu/ . Mada ga ima na još mesta u gradu - na sajtu Audio Technice imaš spisak naših distributera.

Slika
"...kakva divna slika..."
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Pridružio se: 08 Jul 2006, 23:47

Postod zWizart na 11 Nov 2007, 22:29

oke hvala na savetu.. a imash li preporuku za neki jeftiniji? tipa za 40, 60 il 80e?
_-=amaterur=-_
zWizart

Postod Rocket Roll na 11 Nov 2007, 22:46

Da, ali za te pare ima samo dinamičkih koji valjaju, nema baš pouzdanih kondenzatorskih. Imaš Shure dinamičke mikrofone u SkyMusicu: pogledaj PG48-XLR, PG57-XLR, PG58-XLR, ili bilo šta drugo na čemu piše "Shure".

Evo ti link za cene: http://www.skymusic.co.yu/prodaja/ozvuc ... page2.html
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Postod zWizart na 11 Nov 2007, 22:48

vec imam shure sm 58 dinamichki..pa rekoh da vidim kakvo je mishljenje o kvalitetu jeftinih kondenzatorskih mikrofona.. ;)

hvala u svakom sluchaju..
_-=amaterur=-_
zWizart

Postod Rocket Roll na 11 Nov 2007, 22:55

Veruj mi, mišljenje o jeftinim kondenzatorima se uvek svodi na - bolje dobar dinamički nego jeftini kondenzatorski.

Bono Vox je većinu vokalnih tejkova za "The Unforgettable Fire", "The Joshua Tree" i "Achtung Baby" u studiju snimio na Shure SM58, pa šta mu fali. :D
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Postod zWizart na 11 Nov 2007, 23:01

i mislio sam da shure sm58 ne treba smeniti jeftinim kondenzatorskim..al reko bolje da se raspitam u samom startu pre no shto krenem u found raising ;)

hvala na savetima, a kada budem reshio da uzimam dobar kondenzatorski pogledacu ovaj gore navedeni..

josh jednom hvala
_-=amaterur=-_
zWizart

Postod Tiki the Boyler na 17 Nov 2007, 01:28

C2 uopšte nije loš mikrofon uzevši u obzir cijenu!
E sad, to što nije u pitanju mikrofon za snimanje vokala je jedna potpuno druga priča.
Kao što reče RR, ova Audio-Technica bi trebala biti sasvim OK!

Mada bih ja u cijeloj priči prvo promijenio kartu!
'The Funk' is the space that lives between the notes!
Korisnikov avatar
Tiki the Boyler
Urednik

Pridružio se: 17 Nov 2007, 00:47

Postod Rocket Roll na 17 Nov 2007, 01:49

E, tačno, to je stvarno primarno - prvo neka dobra zvučna karta...
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Postod zWizart na 17 Nov 2007, 12:28

oke.. onda odmah da pitam i za muzichku karticu..
poshto vec imam mixer sa fantomskim napajanjem mislim da bih taj deo na zvuchnoj (mikrofonske ulaze) mogao zaobici te i proci jeftinije...

moze li neka preporuka oko proizvodjacha, modela i josh kad bi mi spomenuli okvirne cene.. bilo bi sutper ;)

ako sam dobro skapirao meni treba samo po jedan audio ulaz i izlaz..

opet.. hvala ;)
_-=amaterur=-_
zWizart

Postod Rocket Roll na 17 Nov 2007, 13:15

Dve trenutno optimalne kupovine za male pare su ti M-Audio Audiophile 2496 i E-MU 0404 (ili E-MU 1212m). M-Audio je oko 120 evra (LyraStyle, Artist, Mitros), E-MU 0404 je oko 100 evra, E-MU 1212m je oko 160 evra (Pyramid Shop kod Sajma, Artist).

Ima još proizvođača zvučnih kartica za audio produkciju i još tipova rešenja (FireWire, USB 2.0) ali ove tri su najjeftinije "profesionalne" stvari. Ako imaš više para i posebnih zahteva (čitaj: sve što nije PCI port), pitaj i navedi svoj budžet.

S druge strane, jeftinije kartice (Creative Audigy, Creative Live!) su gejmerske kartice - namučiće te latencijom i nefirmiranim ASIO drajverima.

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Postod Tiki the Boyler na 17 Nov 2007, 13:54

Ni sa jednom od ove tri koje je RR naveo ne možeš da pogriješiš!
A sad... da ti ne trebaju bolji preampi od tog UB-a... ubrzo ćeš se sam razuvjeriti jer zaista rade loše!
Daleko lošije od instant rješenja za tebe, zvanog M-Audio Fast Track Pro!
'The Funk' is the space that lives between the notes!
Korisnikov avatar
Tiki the Boyler
Urednik

Pridružio se: 17 Nov 2007, 00:47

Postod zWizart na 17 Nov 2007, 14:51

M-Audio Fast Track Pro koshta koliko?

jesam li spomenuo da sam ja totalni amater? muzichko obrazovanje i je krajnje skromno a muzikom se bavim iz hobija (bar za sada)

razvoj tehnike u mom sluchaju se svodi na to da kada skontam da me neka sprava kochi ja nabavim ono shto mi treba dalje..iskreno..josh uvek ne vidim potrebu za jachim (boljim preampom) ali se nadam da cu mozda uskoro videti ;)

zato se i raspitujem kod vas oko opreme da znam da ne uzimam karticu recimo od 140e ako za 150 mogu da dobijem sa kvalitetnim preampovima..ovo je samo primer ;)
_-=amaterur=-_
zWizart

Postod Rocket Roll na 17 Nov 2007, 15:21

Kod nas? Nešto preko 200 evra u Artistu.

Od sličnih rešenja, za slične pare, dobre kupovine su još i Lexicon Alpha Studio (170 evra) i Edirolov novi UA-4FX (210 evra). Oba drži ALCPro, Zemun. Razlika je u tome što sa M-Audiom možeš da teraš i ProTools LE.

(Za cene uvek googlaj - a za domaće cene pogledaj sajtove domaćih prodavnica koje imaju cenovnike.)

Naravno, ako ćeš na njihove preampe terati kondenzatorski mikrofon, obrati pažnju na to da imaš dovoljno jako (i dovoljno tiho) napajanje u kućištu. Same sprave vuku struju za sebe preko USBa, a onda im treba još volti za fantomsko napajanje.

Tog Edirola ima naš Critical i napisao je ->prilično opširan review o njemu za Forum<-.

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Rocket Roll

Postod zWizart na 17 Nov 2007, 15:38

oke hvala u svakom sluchaju.. ali mislim da cu za sada ostati u nizem cenovnom rangu i traziti neku zvuchnu za oko sto-sto pedeset evra.. mada ko zna dok ja ne skupim shta ce biti ;)
_-=amaterur=-_
zWizart

Sledeći

Povratak na Studijska oprema