Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
bancika

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 04 May 2016, 10:52

btw, ima i kod nas dobrih dealova, verovali ili ne. Bilo mi merak da probam Thomastik-Infeld zice, a i hteo sam da probam 10ke. Godinama im nisam dao sansu. U USA su 13$ komplet. Nasao sam zvanicnog distributera u nasoj zemlji koji ih prodaje za 940din. Radnja im je u beogradu, Rado Violins u Mlatisuminoj br.2. Salju i pouzecem, porucio sam preko maila radoviolins.bg@gmail.com, stigose danas. Obicno sam skeptican kad je nesto kod nas jeftinije, ali pitao sam direktno Thomastik ko im je distributer i oni mi dali adresu...valjda je legit.

Javicu utiske kad ih stavim.

Image

Margos

Post by Margos » 05 Jul 2016, 22:50

Ako ce neko skoro da narucuje zice sa stringsandbeyond neka javi.Meni trebaju John Pearse

ocelot

Post by ocelot » 09 Aug 2016, 19:43

da li negde kod nas ima D'Addario na komad da se kupe? ili neko ko je uzimao da me uputi da li Marić ili Mitros imaju i deblje žice na komad pošto vidim da im na sajtovima ne stoji ništa deblje od 18

naravno, u obzir dolazi i neki dobar inostrani sajt gde mogu da ih nađem

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 09 Aug 2016, 23:05

Na komad ima u BG kod Marića ali samo Ernie Ball. U NS ima u Stringeru D'Addario na komad, ali kontam da ti je to daleko. Osim ako bi naručivao poštom. Raspitaj se i kod Lyra Music za svaki slučaj, pošto oni imaju najsvežije D'Addario žice. Inače, kad prodaju na komad, trebalo bi da imaju i deblje žice.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Srdjan Mitros music

Post by Srdjan Mitros music » 14 Aug 2016, 02:01

Savet za one koje traze sveze zice:

1. Raspitati se koliki je rok trajanja zica direktno kod proizvodjaca pod sifrom FRESH STRINGS. Ako se zbune, biti
uporan i pitati ih koga oni to zezaju.

2. Pitati sanitarnu inspekciju koliko tolerisu starost zica u muzickim prodavnicama

3. Obratiti paznju na pakovanju zica da li je utisnuta oznaka GMO , moze biti od koristi za zdravlje

4. Izmeriti temperaturu zica, ako su hladne onda su verovatno i bajate

5. Pregledati sve slavine kod kuce i utvrditi koliko su bajate i da li su promenile svojstva od tolike vode

banjacNT

Post by banjacNT » 14 Aug 2016, 12:51

LJudi, a od ova tri kompleta zica koji bi ste najradije uzeli, koji se najbolje pokazao?
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/197 ... EG-SLINKY/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/209 ... %29-Light/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/205 ... -NYXL1046/
Sa cenom sam tu negde, ali za kvalitet ne znam sta da mislim. Za sada sviram Elixir, ali bi malo promenio ako je promena vec bolja.

Rockatansky

Post by Rockatansky » 14 Aug 2016, 14:32

STo su tako skupe? :O.o: Jesu sve presvucene?
Pobednici pobedjuju pre nego sto krenu u bitku, dok gubitnici prvo idu u bitku, pa tek onda pokusavaju da pobede.
Sun CU

bancika

Post by bancika » 14 Aug 2016, 15:43

Rockatansky wrote:STo su tako skupe? :O.o: Jesu sve presvucene?
Samo elixir su presvucene. Ostale su od nekih novih legura... bemliga, probao sam nyxl i ok su al nema mi neke bitne razlike. A sto su skupe? Mitros. Zato :)

banjacNT

Post by banjacNT » 14 Aug 2016, 19:33

Trenutno koristim Elixir 10-ke, a pre njih sam koristio Ernie Ball, koje posle dve probe pocrne a posle 4 probe korodiraju. Elixir se po tom pitanju pokazao ekstra.
Sad ,ne znam kakve su Ernie Ball Cobalt i D'ddario NYXL po tom pitanju.
Da li brzo korodiraju ili ne?

Driver

Post by Driver » 15 Aug 2016, 00:48

Srdjan Mitros music wrote:Savet za one koje traze sveze zice:

1. Raspitati se koliki je rok trajanja zica direktno kod proizvodjaca pod sifrom FRESH STRINGS. Ako se zbune, biti
uporan i pitati ih koga oni to zezaju.

2. Pitati sanitarnu inspekciju koliko tolerisu starost zica u muzickim prodavnicama

3. Obratiti paznju na pakovanju zica da li je utisnuta oznaka GMO , moze biti od koristi za zdravlje

4. Izmeriti temperaturu zica, ako su hladne onda su verovatno i bajate

5. Pregledati sve slavine kod kuce i utvrditi koliko su bajate i da li su promenile svojstva od tolike vode
Mukica :XD:

Bili D Kid

Post by Bili D Kid » 15 Aug 2016, 10:27

banjacNT wrote:Trenutno koristim Elixir 10-ke, a pre njih sam koristio Ernie Ball, koje posle dve probe pocrne a posle 4 probe korodiraju. Elixir se po tom pitanju pokazao ekstra.
Ja koristim Ernie Ball, meni recimo ne pocrne posle dve probe, ali posle dve godine potamne i to je normalno...
Isti slučaj se i sa D'addario žicama, moraju da potamne od korišćenja.
Elem, Ernie Ball koristim jer sam pravim svoj komplet kupujući ih na komad, a kod Marića ima najveći raspon.
Ako neko zna gde se još mogu kupiti na komad neka javi.

banjacNT

Post by banjacNT » 15 Aug 2016, 16:52

Bili D Kid wrote:
banjacNT wrote:Trenutno koristim Elixir 10-ke, a pre njih sam koristio Ernie Ball, koje posle dve probe pocrne a posle 4 probe korodiraju. Elixir se po tom pitanju pokazao ekstra.
Ja koristim Ernie Ball, meni recimo ne pocrne posle dve probe, ali posle dve godine potamne i to je normalno...
Elem, Ernie Ball koristim jer sam pravim svoj komplet kupujući ih na komad, a kod Marića ima najveći raspon.
Ma gde bre posle dve godine. Ne znam da li je do mog znoja, mozda je "jak", ali je rok trajanja bukvalno toliki. posle par probi potamne, od tog trenutka, opet, posle par probi korodiranju i onda pucaju.
Elixir je za sada odlican po tom pitanju...

Bili D Kid

Post by Bili D Kid » 16 Aug 2016, 15:49

banjacNT wrote:
Bili D Kid wrote:
Ma gde bre posle dve godine. Ne znam da li je do mog znoja, mozda je "jak", ali je rok trajanja bukvalno toliki. posle par probi potamne, od tog trenutka, opet, posle par probi korodiranju i onda pucaju.
Elixir je za sada odlican po tom pitanju...
Mislim da si malo preuveličao :) U svom životu nisam naišao na žice koje korodiraju posle 4 svirke.

bancika

Post by bancika » 16 Aug 2016, 18:56

Ni ja nisam nasao one koje su dobre dve godine :)

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 16 Aug 2016, 21:08

Bili D Kid wrote:Mislim da si malo preuveličao U svom životu nisam naišao na žice koje korodiraju posle 4 svirke.
Šta posle 4, meni zardjaju posle 2 svirke ako ih redovno ne čistim WD sprejom, pogotovo leti. Zato sam se opet prešaltao na Elixir - našao sam komplet 9-46 i to mi je taman.
P.S. Ovom Mitrosu opet neko mešao lekove?
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Post Reply