Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Srdjan Mitros music

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Srdjan Mitros music » 17 Aug 2016, 15:35

"P.S. Ovom Mitrosu opet neko mešao lekove?"

Eh da znas da jeste, ali lekovi deluju bas tako da nam Michael Landau De Ville stoji neotpakovan da ne bi ti i takvi filozofi dosli da nam trose energiju.

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 17 Aug 2016, 16:01

Ne sumnjam - radnja koja nabavi pojačalo da ga ne bi prodala, već da stoji neotpakovano, a s druge strane osoblje ima dovoljno vremena da palamudi po MF i tu ga reklamira - mora da je u pitanju neka dobra koktel terapija. Nego, kad smo kod palamudjenja, šta tebi nije jasno kad pišeš ovakve stvari:
Srdjan Mitros music wrote:Savet za one koje traze sveze zice:

1. Raspitati se koliki je rok trajanja zica direktno kod proizvodjaca pod sifrom FRESH STRINGS. Ako se zbune, biti
uporan i pitati ih koga oni to zezaju.

2. Pitati sanitarnu inspekciju koliko tolerisu starost zica u muzickim prodavnicama

3. Obratiti paznju na pakovanju zica da li je utisnuta oznaka GMO , moze biti od koristi za zdravlje

4. Izmeriti temperaturu zica, ako su hladne onda su verovatno i bajate

5. Pregledati sve slavine kod kuce i utvrditi koliko su bajate i da li su promenile svojstva od tolike vode
Ne samo da vas nije sramota da prodajete žice koje stoje na lageru po 5-6 godina i postaju krte, hvataju patinu i/ili rdju, pa brzo pucaju, još brže gube ton i imaju veću tenziju, već se još i zezaš s tim.
Pravi savet za one koji traže sveže žice:
1. IZBEGAVAJTE MITROS MUSIC.
Ustvari, izbegavajte ih svejedno.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Cortex
The Necromancer

Post by Cortex » 17 Aug 2016, 16:58

Ja kad procitah ovaj "humor" pomislih - ovo moze samo njegovoj supruzi biti smesno...
Musica DeLaVida.
dweezil wrote: pa i ja isto, al opet ono :bambi:
http://justpaste.it/nemanjaericsson
https://soundcloud.com/kuato-design-stompboxes

bancika

Post by bancika » 17 Aug 2016, 17:15

Yeah, sarkazam kao marketing. Srecno s tim

Rockatansky

Post by Rockatansky » 18 Aug 2016, 08:17

Covece, jednom sam kupio zice, izvadim iz pakovanja, a ono neke tackice/flekice... Jbg, nije u redu stvarno.
Pobednici pobedjuju pre nego sto krenu u bitku, dok gubitnici prvo idu u bitku, pa tek onda pokusavaju da pobede.
Sun CU

Bili D Kid

Post by Bili D Kid » 19 Aug 2016, 00:17

tommytigh77 wrote:
Bili D Kid wrote:Mislim da si malo preuveličao U svom životu nisam naišao na žice koje korodiraju posle 4 svirke.
Šta posle 4, meni zardjaju posle 2 svirke ako ih redovno ne čistim WD sprejom, pogotovo leti. Zato sam se opet prešaltao na Elixir - našao sam komplet 9-46 i to mi je taman.
P.S. Ovom Mitrosu opet neko mešao lekove?
Zarđaju ti posle dve svirke :shock: pa gde sviraš, pod vodom? :lol:
Meni nikada nisu zarđale, a potamnele jesu.

banjacNT

Post by banjacNT » 19 Aug 2016, 13:24

Bili D Kid wrote:
banjacNT wrote:
Bili D Kid wrote:
Ja koristim Ernie Ball, meni recimo ne pocrne posle dve probe, ali posle dve godine potamne i to je normalno...
Isti slučaj se i sa D'addario žicama, moraju da potamne od korišćenja.
Elem, Ernie Ball koristim jer sam pravim svoj komplet kupujući ih na komad, a kod Marića ima najveći raspon.
Ako neko zna gde se još mogu kupiti na komad neka javi.
Ma gde bre posle dve godine. Ne znam da li je do mog znoja, mozda je "jak", ali je rok trajanja bukvalno toliki. posle par probi potamne, od tog trenutka, opet, posle par probi korodiranju i onda pucaju.
Elixir je za sada odlican po tom pitanju...
Mislim da si malo preuveličao :) U svom životu nisam naišao na žice koje korodiraju posle 4 svirke.
Veruj mi da nisam. Dobijao sam razna objasnjenja, kao mnogo ti jak znoj (ne znam na sta misle) ili potrefio si takvo pakovanje, ali sve osim Elixir-a je korodiralo neverovatno brzo.
E sad, ja zice cistim Balistolom, mozda je i zbog toga. Ali pak s druge strane i Elixir cistim Balistoloim i sve je u redu.
Nisam pametan... :O.o:

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 19 Aug 2016, 14:40

Bili D Kid wrote:Zarđaju ti posle dve svirke pa gde sviraš, pod vodom?
Šta da ti kažem, ima nas raznih. Budi srećan što nemaš taj problem. Meni je iskreno više čudno kako nekome mogu da traju žice dve godine. Stoje u Mitrosu na rafu dve godine pa počnu da rdjaju, a kamoli da stoje na gitari. Jedino ako se gitara ne svira, onda je možda moguće (kao priča o drvenoj furuni). :)
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

ocelot

Post by ocelot » 11 Sep 2016, 20:52

tommytigh77 wrote:Na komad ima u BG kod Marića ali samo Ernie Ball. U NS ima u Stringeru D'Addario na komad, ali kontam da ti je to daleko. Osim ako bi naručivao poštom. Raspitaj se i kod Lyra Music za svaki slučaj, pošto oni imaju najsvežije D'Addario žice. Inače, kad prodaju na komad, trebalo bi da imaju i deblje žice.
hvala za info, da ne bude da sam ti ignorisao poruku
na kraju ipak uzeh komplet jedanaestica, ako mi ipak bude smetalo što je 18p umesto 20w na koju sam navikao onda ću to naknadno

inače, Ernie Ball su me baš razočarale, previše rano su se umrtvile u odnosu na npr. Dean Markley koje sam koristio pre toga..

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 11 Sep 2016, 22:33

Pa to je to, što kaže Baba Slim, ''Ernie Ball su najbolje žice na svetu JEDAN DAN''. Ja se doduše ne slažem, mislim da su D'Addario i u tom kontekstu najbolje, ali poruka je jasna - EB žice vrlo brzo umiru. Od običnih žica, najduže traje D'Addario, bar meni (u smislu da najduže zadržavaju dobar ton). Naravno, Elixir je keva u toj kategoriji, ali nisu za svakoga...

tocilj

Post by tocilj » 12 Sep 2016, 00:05

Bili D Kid wrote:
tommytigh77 wrote:
Bili D Kid wrote:Mislim da si malo preuveličao U svom životu nisam naišao na žice koje korodiraju posle 4 svirke.
Šta posle 4, meni zardjaju posle 2 svirke ako ih redovno ne čistim WD sprejom, pogotovo leti. Zato sam se opet prešaltao na Elixir - našao sam komplet 9-46 i to mi je taman.
P.S. Ovom Mitrosu opet neko mešao lekove?
Zarđaju ti posle dve svirke :shock: pa gde sviraš, pod vodom? :lol:

Hehehe...meni su Elixir desetke potamnile posle par sati drndanja kod kuće.... :-D Ali ne zezam se....nove žice, bilo koje, mi potamne jako brzo, ali to je normalno jer mi se dosta znoje dlanovi. Vjerovatno bih bio najsrećniji čovjek kada bi smislili neku medicinu protiv toga...tako da mi je potpuno normalno da žice traju kratko. Iz nekog čudnog razloga Dean Markley mi traju najduže...samo po tome i biram žice, ali manje-više sve mi jako brzo potamne iako ih stalno brišem.

bancika

Post by bancika » 12 Sep 2016, 00:28

Hmm kako jbt, one imaju kondom, kakvu god kiselinu da proizvodis ne moze da nagrize metal dok god je kondom u komadu. Jesi siguran da su prave, da nisu one od aliexpress?

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 12 Sep 2016, 00:30

tocilj wrote:Hehehe...meni su Elixir desetke potamnile posle par sati drndanja kod kuće....
Pa, brate, ti si ili šampion galaksije u kiselosti znoja, ili su ti uvalili falš/matore žice. :D Ja sa svojim znojem POJEDEM obične žice u roku od jedne svirke... ako ih momentalno ne očistim sa WD40 nakon svirke, sutra su već zardjale skroz. Pa opet, Elixir mi s druge strane traje oko mesec dana.

clapton

Post by clapton » 12 Sep 2016, 01:24

a kakve su one crne D'Daddario? NY ili tako nesto.
njih sve ocu da probam ali nikako da se odlucim a i malo su skuplje, 13, 14e.

dvije godine sam samo Rotosound uzimao, jeftine su bile a plus dobijes jos jednu E. prije neki dan sam uzeo (posle 100god) D'Addario XL 10ke ali cekam bridge da bi ih postavio.
https://soundcloud.com/emdblues

bancika

Post by bancika » 12 Sep 2016, 01:32

clapton wrote:a kakve su one crne D'Daddario? NY ili tako nesto.
njih sve ocu da probam ali nikako da se odlucim a i malo su skuplje, 13, 14e.
Bemliga, nisam primetio da su nesto bolje ni po zvuku, ni po trajnosti ili "udobnosti". Mozda nijanse, ali uglavnom kao obicne zice.

Post Reply