Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Lucky82

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Lucky82 » 18 Oct 2016, 21:55

Mala pomoc
Porucio sam neku pedalu sa Ebay-a po prvi put iz USA. Dosad sam porucivao iz Engleske.
Prvi put se susrecem sa USPS sluzbom i malo me buni trenutni status.

October 18, 2016 , 12:01 pm
Held in Customs BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA
Your item is being held in Customs at 12:01 pm on October 18, 2016 in BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA.

Da li je jos neko imao situaciju "Held In Customs"?
Do sada sam porucio brdo stvari sa Ebay-a i nikada nisam video ovaj status.

bancika

Post by bancika » 18 Oct 2016, 22:16

Unesi broj za pracenje na posta.rs
Verovatno ce ti reci isto. Ostane par dana na carinjenju pa puste dalje...obicno :)

ProfessorBaltazar

Post by ProfessorBaltazar » 18 Oct 2016, 22:23

Standardna procedura. Da li je na USPS sajtu promenjen delivery date? Ako ima problema, dobijes doznaku od carine, ako nema problema samo stigne na doznaceni datum. Carina bi morala da obavesti USPS i tebe ako ima problema.

USPS je vladina agencija i kao takva verovatno ima dil i sa nasom vladinom agencijom da im doznace da su primili robu. Ipak je 21. vek. Ostali nemaju nikakav dil sa nasom vladom i vladinim agencijama pa ih nasa carina verovatno nista i ne obavestava tako da preskoce citav korak.

To sto si video na USPS sajtu to vide svi ljudi po svetu u iole civilizovanom zemljama (ili pod americkom cizmom al da ne politiziramo stvar) :ziveli: .

Lucky82

Post by Lucky82 » 18 Oct 2016, 22:30

Kada unesem na Posta.rs, izadje mi "Ne postoje podaci o ovoj pošiljci", dok na USPS tracking sajtu sve regularno izbaci.
Nadam se samo da nisu, bas moj paket resili da otvaraju, i da mi naplate otvaranje i ostale "takse".
Hvala za info svakako.

Cortex
The Necromancer

Post by Cortex » 19 Oct 2016, 10:57

znaci da nasi jos nisu digli dupe da unesu u sistem. tek treba da urade to a nakon toga ti sleduje jos 10ak dana cekanja.
Musica DeLaVida.
dweezil wrote: pa i ja isto, al opet ono :bambi:
http://justpaste.it/nemanjaericsson
https://soundcloud.com/kuato-design-stompboxes

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 20 Oct 2016, 11:21

http://www.musik-aktiv.de/Gitarre-Bass/ ... k-SSS.html
Je l' naručivao neko kod ovih? Zvao sam prethodno desetak prodavnica u Srbiji za ovu masku, jer svi naravno imaju okačeno na sajtu i na KP, ali naravno niko nema na lageru.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Lucky82

Post by Lucky82 » 24 Oct 2016, 18:27

Stigla pedala nekako. Prodavac napisao vrednost 20 dolara. Platio 447 dinara carinu. Na kraju All Good :D
Inace u pitanju je Dark Matter dist.

tocilj

Post by tocilj » 24 Oct 2016, 22:06

Ja sam prije mjesec dana naručio Nico's USA magnete (mislim da sam već pisao o njima na forumu)...u svakom slučaju narudžba je preko Ebay. Zamolio sam proizvođača-prodavca, da napiše gift na pakovanju i platio sam samo 300 i nešto dinara carinski pregled i šta već.
Kada sam se raspitivao za magnete, pitao sam prodavca Tesla magneta isto to i on je pristao da tako pošalje. Samo jedan prodavac iz Britanije nije htio....

Bilo kako bilo, ručno motani (malo premotani) alnico 2 pafovi, u izabranoj boji, made in USA, izašli me 105 dolara set....rade bolje od i jednog dimarcija tog tipa koje sam probao. Divota.

bancika

Post by bancika » 24 Oct 2016, 22:34

tocilj wrote:Bilo kako bilo, ručno motani (malo premotani) alnico 2 pafovi, u izabranoj boji, made in USA, izašli me 105 dolara set....rade bolje od i jednog dimarcija tog tipa koje sam probao. Divota.
ej, i meni sto je jedan lik iz USA motao blago premotane alnico 2 PAFove u EVH fazonu, sa malo asimetricnim navojima...ebes ga, najbolji humbuckeri koje sam probao. A posto je poznanik, uradio mi ih za cenu delova, dva komada ispala manje nego jedan Dmz.

tocilj

Post by tocilj » 24 Oct 2016, 23:49

bancika wrote:
tocilj wrote:Bilo kako bilo, ručno motani (malo premotani) alnico 2 pafovi, u izabranoj boji, made in USA, izašli me 105 dolara set....rade bolje od i jednog dimarcija tog tipa koje sam probao. Divota.
ej, i meni sto je jedan lik iz USA motao blago premotane alnico 2 PAFove u EVH fazonu, sa malo asimetricnim navojima...ebes ga, najbolji humbuckeri koje sam probao. A posto je poznanik, uradio mi ih za cenu delova, dva komada ispala manje nego jedan Dmz.
Vjerujem....jebeš ga, ako imaš pristup dobrim materijalima, nije sveto slovo...

Ja sam sa ovima potpuno rizikovao, nemam pojma ništa o njima....nego prosto za te pare nisam mogao tih dana naći ništa novo, a ni polovno da pristojno izgleda, pa naletih na ove. Broj ocijena na E-bay u hiljadama, ni jednog minusa. Rade nekim ljudima custom....pa rekoh aj.
Onda sam ih kontaktirao preko ebay (skontam da su neke Mekse, naravno), Jose je legenda....ispričaš šta voliš, kakav zvuk ganjaš i sl. On kaže: "će namotamo nešto za tebe" :lol:

Na kraju mi namotaše Special 59...bridge 9.5, neck 8.5. a zvuče nevjerovatno vintage i u isto vrijeme otvoreno. Prvi multiupotrebljiv neck magnet (mislim na hamove) koji sam imao u životu. A stratolika gitara na srednjoj poziciji zvuči 1/1 telekaster (sve sa iskricama).

U svakom slučaju njihov šop preko ebay, zna biti baš jeftin, a besplatna dostava do Srbije...bolje ne može.

http://www.nicosusapickups.com/index.ph ... duct_id=57

Nadam se da link nije problem, pošto mi nije cilj da reklamiram bilo koga, pogotovu ako od toga nemam vajde :-)...

Lucky82

Post by Lucky82 » 25 Oct 2016, 00:40

I ja sam gledao te magnete "Nico's" kada sam hteo da porucujem, ali se ipak odlucio za Tone Emporium.
Na kraju je to ispao pun pogodak jer su magneti odlicni.
Platio ih na aukciji nekih 60ak dolara za set.

clapton

Post by clapton » 25 Oct 2016, 00:47

tocilj wrote:
bancika wrote:
Vjerujem....jebeš ga, ako imaš pristup dobrim materijalima, nije sveto slovo...

Ja sam sa ovima potpuno rizikovao, nemam pojma ništa o njima....nego prosto za te pare nisam mogao tih dana naći ništa novo, a ni polovno da pristojno izgleda, pa naletih na ove. Broj ocijena na E-bay u hiljadama, ni jednog minusa. Rade nekim ljudima custom....pa rekoh aj.
Onda sam ih kontaktirao preko ebay (skontam da su neke Mekse, naravno), Jose je legenda....ispričaš šta voliš, kakav zvuk ganjaš i sl. On kaže: "će namotamo nešto za tebe" :lol:

Na kraju mi namotaše Special 59...bridge 9.5, neck 8.5. a zvuče nevjerovatno vintage i u isto vrijeme otvoreno. Prvi multiupotrebljiv neck magnet (mislim na hamove) koji sam imao u životu. A stratolika gitara na srednjoj poziciji zvuči 1/1 telekaster (sve sa iskricama).

U svakom slučaju njihov šop preko ebay, zna biti baš jeftin, a besplatna dostava do Srbije...bolje ne može.

http://www.nicosusapickups.com/index.ph ... duct_id=57

Nadam se da link nije problem, pošto mi nije cilj da reklamiram bilo koga, pogotovu ako od toga nemam vajde :-)...
cestitam i ocekujem rivju. :)
https://soundcloud.com/emdblues

tocilj

Post by tocilj » 25 Oct 2016, 00:56

Lucky82 wrote:I ja sam gledao te magnete "Nico's" kada sam hteo da porucujem, ali se ipak odlucio za Tone Emporium.
Na kraju je to ispao pun pogodak jer su magneti odlicni.
Platio ih na aukciji nekih 60ak dolara za set.

I Tone Emporium i Tonereider sam imao na umu, jer sam čitao gomilu pozitivnih kritika na netu, međutim, kada već rizikujem da naručim nešto što nisam probao, sigurnije je ići na made in USA, nego na Kineze...ono, ako mi se ne svide, valja ih prodavati. O Tesla magnetima sam čitao gomilu dobrih stvari, oni se prave u Koreji.
Generalno ja vjerujem da sve to dobro radi što ima Ime i prezime, što bi rekli, ipak je tehnologija stara 50 godina i grantujem da se ne razlikuje ni po čemu od Dimarcija ili Dankana....sa stvarima koje mogu da probam prije kupovine ne kalkulišem, briga me gdje su proizvedene i koja je firma, ako mi se sviđa. Ali ako kupuješ mačku u džaku sa ograničenim budžetom, onda jbg.

tocilj

Post by tocilj » 25 Oct 2016, 01:01

[/quote]
cestitam i ocekujem rivju. :)[/quote]

Jeste, pa da mi se selo smije :-D
Zezam se naravno, hvala šefe....nego njih sam naručio za frankenštajna kojeg mi drugar pravi, pa će biti kada gitara bude gotova.
Sada stoje u nekom jeftinom LTD-u metalsko-ibaneznog tipa, čisto radi probe...nešto mi glupo da sa time rivjuJe činim....ali možda nešto i zakačim, čisto za dušu Meksama koji negdje u podrumu sjede i motaju po vascijeli dan. :XD: :XD: :XD:

Tenji

Post by Tenji » 30 Dec 2016, 12:39

E, narode, sa guitar fetish-a ne moze da se narucuje za Srbiju, tako bese? Ako ne moze, gde nabaviti neki (relativno) dobar a (relativno) jeftin tremolo za Strata sa full blokom? GFS mi deluje ok, ali ako ne salju ebiga.
...sometimes it takes a thousand notes to make one sound...
Randy wrote:ja misli mda jedini u mome kraju slušam progrresim

Post Reply