Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Lucky82

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Lucky82 » 30 Dec 2016, 15:32

Koji raspon rupa treba da bude?

Tenji

Post by Tenji » 30 Dec 2016, 15:35

10.5mm medju rupama, 52.5mm od E do e. Azijat standardni, 6 point.
...sometimes it takes a thousand notes to make one sound...
Randy wrote:ja misli mda jedini u mome kraju slušam progrresim

Lucky82

Post by Lucky82 » 30 Dec 2016, 16:25

Tu odgovara Fenderov tremolo sa MIM standarda. Na Ebay-u bi trebalo da ih ima. Mislim da za tu lovu nema kvalitetnijeg tremola sa big block-om.

Tenji

Post by Tenji » 30 Dec 2016, 17:21

Zahvaljujem, ubacicu u watch listu, ako za koji dan ne nadjem nista pametnije verovatno cu poruciti.

bancika

Post by bancika » 30 Dec 2016, 17:34

Gre'ota sto je skoro duplo skuplje od GFS bridge-a, koji je skroz solidan i ima mesingani blok. Ovaj mi se cini da je cheapo pot-metal block i izgleda kao da ne idu uz njega srafovi, federi, rucica i ostale sitnice (kaze Excludes Hardware)

Lucky82

Post by Lucky82 » 30 Dec 2016, 17:42

Zaista, uz taj Fenderov ne idu srafovi, opruge i cesalj. I ja kad sam ga kupovao za CV Squiera, nista nije islo, a dobio sam ga u originalnom Fenderovom pakovanju. Blok jeste pot metal, ali je i to bolje nego onaj mrsavi blok na kineskim tremolo bridgevima.

Tenji

Post by Tenji » 30 Dec 2016, 20:48

Rockatansky

Post by Rockatansky » 30 Dec 2016, 20:57

Lucky82 wrote:Zaista, uz taj Fenderov ne idu srafovi, opruge i cesalj. I ja kad sam ga kupovao za CV Squiera, nista nije islo, a dobio sam ga u originalnom Fenderovom pakovanju. Blok jeste pot metal, ali je i to bolje nego onaj mrsavi blok na kineskim tremolo bridgevima.
Mozda ti je bolje da probas da nadjes nekog da ti napravi na glodalici tako nesto ljudski, ne verujem da ce te izaci skuplje... A i materijal bi bio bolji.
Pobednici pobedjuju pre nego sto krenu u bitku, dok gubitnici prvo idu u bitku, pa tek onda pokusavaju da pobede.
Sun CU

Lucky82

Post by Lucky82 » 30 Dec 2016, 21:32

Wilkinson je ok tremolo, samo je raspon zica 10.8, a za raspon srafova mislim da je 11.2, nisam siguran.

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 31 Dec 2016, 15:15

Ako se već menja tremolo, onda treba juriti samo čelični, inače nema poente. Džaba ako je taj masivniji ako je od gusa ili cinka, nikakvog poboljšanja tu nema. Tenji, evo daću ti ja džabe kompletan tremolo sa Road Worna sa "masivnim" blokom od cinka, pa vidi i sam ima li razlike... Isto važi i za Fender blokove od čelika ako im se ne skine farba na stranici gde se blok spaja sa gornjom pločom tremola. Close, but no cigar. Moj ti je savet da ipak juriš GFS blok kako god.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 31 Dec 2016, 16:36

P.S. Tek sad se setih da ti treba 52mm string spacing, tako da ti ne odgovara ovaj sa Road Worna. Izvini. S druge strane, ako nekome valja, a ima SS 56mm, neka se javi, ima tremolo po diskontnoj ceni od jednog 'ladnog piva.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Tenji

Post by Tenji » 31 Dec 2016, 16:55

Hvala svima, ovo se ispostavilo komplikovanijom situacijom nego sto sam mislio prvobitno. Ne treba meni ne znam sta, sastavljam nekog partcastera u sustini, voleo bih malo bolje da zvoni unplugged, i mozda eto neki svoj trip da ispunim, da bude full blok... ali izgleda da je i to preambiciozno. :D

bancika

Post by bancika » 31 Dec 2016, 17:06

Tenji wrote:Hvala svima, ovo se ispostavilo komplikovanijom situacijom nego sto sam mislio prvobitno. Ne treba meni ne znam sta, sastavljam nekog partcastera u sustini, voleo bih malo bolje da zvoni unplugged, i mozda eto neki svoj trip da ispunim, da bude full blok... ali izgleda da je i to preambiciozno. :D
ono...blok je najlakse napraviti kod majstora od svih gitaristickih delova (osim mozda sipke). Odnesi fabricki kod nekog metalostrugara, za male pare moze da ti napravi takav od mesinga.

Tenji

Post by Tenji » 31 Dec 2016, 17:14

To jeste opcija, ali sam svakako planirao ceo tremolo da uzmem, pa mi je logicno bilo da kupim sve zajedno. No mnoge stvari su ispale nelogicne, recimo na ebayu ako hoces da kupis repliku ljudske lobanje imas da biras kakvih hoces boja i dimenzija... Tremolo sa full blockom u dimenzijama koje odgovaraju gotovo svakom Squieru i ostalim azijskim kopijama Strata? Neeeema. :D

Post Reply