Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
bancika

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by bancika » 31 Dec 2016, 18:38

Probaj da zamolis gfs lepo :)

hipihill

Post by hipihill » 02 Jan 2017, 10:03

GFS moramo da zaboravimo nažalost! Pisao sam im i pitao kako to da ne mogu ništa da poručim kao stari i provereni kupac i odgovorili su mi jednostavno da je za sada tako!

Lucky82

Post by Lucky82 » 02 Jan 2017, 10:43

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/133 ... t--Chrome/
Nasao i ovo, samo ako imaju na stanju. Po ceni bih rekao da je to 2 1/16 raspon rupa, za standard MIM strat.

Tenji

Post by Tenji » 02 Jan 2017, 11:10

GFS-u sam neki dan poslao mejl, ne odgovaraju, tako da verovatno nista od toga. Najverovatnije cu uzeti sa ebay-a ceo MIM tremolo sa (pot) full blokom, pa ako bas budem dokon nekad, naci cu nekog metalostrugara da mi napravi real deal blok. Ovo u Mitrosu cini mi se nije ceo tremolo, sa blokom, oprugama, cesljem, rucicom... Nego samo ploca sa sedlima? Tako da mi to ne radi posao, treba mi ceo tremolo.
...sometimes it takes a thousand notes to make one sound...
Randy wrote:ja misli mda jedini u mome kraju slušam progrresim

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 02 Jan 2017, 16:57

Tenji wrote:Najverovatnije cu uzeti sa ebay-a ceo MIM tremolo sa (pot) full blokom
EVO REŠENJAAAA :D
http://www.ebay.co.uk/itm/Fender-Strato ... 2345162785
Da me ubiješ, ne mogu da se setim kako se zove lik sa ostrva koji pravi ove blokove (inače sajt mu je očaj živi pa nije ni čudo), ali ima kompletnu ponudu na ebay, sve vrste string spacing-a, takodje mnogo dobra opcija je da može da se uradi ona Callaham fora da ne šeta ručica, itd... Ner znam samo da li ima kompletne tremolo sisteme u ponudi ili radi samo blokove, ali svejedno, razmisli o ovoj opciji. Na MIM tremolo ćeš samo bezveze baciti pare, veruj mi. Ništa nećeš dobiti u odnosu na Squier tremolo koji po oglasima možeš da nadješ za 500 dindži.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Tenji

Post by Tenji » 02 Jan 2017, 17:35

Sve opcije su i dalje u igri. :D Razmisljao sam i o tome, i video i tog konkretnog lika... Ne znam, mozda padne i ta odluka. Tri eventualne opcije imam, za sad. Prva - neki cheapo tremolo + ovakav neki blok, druga - cheapo tremolo + da mi neko napravi blok, treca - mim tremolo sa pot blokom, pa ako se pokaze nekad potreba za boljim blokom zameniti ga. I cetvrta opcija zahebati sve, staviti najjeftiniji tremolo jer ton je u prstima. Razmislicu jos par dana, ko zna sta moze da mi dune, necu jos nista da prelamam. Hvala na predlozima svakako, svima. :ziveli:

Kauto Labs

Post by Kauto Labs » 02 Jan 2017, 21:36

jel stvarno promenili da do 100 evra ne naplacuju carinu?
http://www.dodaj.rs/f/1T/f1/4UL9feAV/fajerfejs.jpg

Uncle Moe

Post by Uncle Moe » 02 Jan 2017, 21:59

Odakle ti to? Na sajtu nema promena.
The Carrier.

bancika

Post by bancika » 02 Jan 2017, 22:12

Meni stiglo.nesto par dana pre ng i naplatili redovno...oko 30%.

Frostensen

Post by Frostensen » 03 Jan 2017, 00:52

Kauto Labs wrote:jel stvarno promenili da do 100 evra ne naplacuju carinu?
Ne mogu da se setim da li je do 50e ili 70e. Prilicno sam siguran da nije 100e.

ssmc
Floyd

Post by ssmc » 03 Jan 2017, 07:03

50€ je limit ako šalje firma, 70€ ako šalje fizičko lice što bi u praksi značilo da kupovine sa bay-a koje nisu od firme mogu da dosegnu neverovatnih 70€ :roll:

bancika

Post by bancika » 03 Jan 2017, 07:42

ssmc wrote:50€ je limit ako šalje firma, 70€ ako šalje fizičko lice što bi u praksi značilo da kupovine sa bay-a koje nisu od firme mogu da dosegnu neverovatnih 70€ :roll:
to je za carinu. Pdv naplate svakako, zajedno sa misterioznim troskovima koji nisu na carinskom listu. Zadnji put mi pdv bio 400din. Naplatili 600

ssmc
Floyd

Post by ssmc » 03 Jan 2017, 07:49

bancika wrote:
ssmc wrote:50€ je limit ako šalje firma, 70€ ako šalje fizičko lice što bi u praksi značilo da kupovine sa bay-a koje nisu od firme mogu da dosegnu neverovatnih 70€ :roll:
to je za carinu. Pdv naplate svakako, zajedno sa misterioznim troskovima koji nisu na carinskom listu. Zadnji put mi pdv bio 400din. Naplatili 600
E da, zaboravih to da napomenem za 20% carine pdv-a koji su obavezni, mada mi se dešavalo randomly da ne naplate ništa, ali to je od slučaja do slučaja. Misteriozne troškove takođe, oni ih mislim kvalifikuju kao troškove pregleda paketa™

Takođe iskustvo sa ekpresnim pošiljkama koje idu reko dhl-a tnt-a ups-a il fedex-a (recimo kada je free shipping pa se šalje pomenutim putem) spadaju pod horor priču ako se pređe 50€.

Tenji

Post by Tenji » 03 Jan 2017, 09:52

PDV i carina se ne placaju ukoliko nisi kupio predmet koji ti se salje, odnosno ako ti neko salje poklon, ili nesto sto je vec tvoje npr. Kinezi cesto napisu da je poklon, ali nasi jos cesce izignorisu to pa naplate PDV i carinu i na takve pakete. Otvaranje paketa se placa 100 dinara cini mi se, i jos umeju nekad da ubace neku svoju "postarinu", 30-40 dinara. Takodje, ukoliko im se ucini da vrednost naznacena na paketu ne odgovara predmetu koji je u njemu, oni ce naci neku katalosku vrednost tog predmeta, i napratiti PDV i carinu na osnovu toga. Odatle sva ta nasumicnost iznosa koji placamo za carinjenje.

hipihill

Post by hipihill » 03 Jan 2017, 10:37

Ne, pdv se plaća i na poklon iz inostranstva. Ovde malo detaljnije da ne objašnjavam:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... -besplatan
Plaća se još i carinski pregled i lokalna poštarina koja nije uopšte naznačena u deklaraciji, a pošta ne izdaje račun za taj iznos!

Post Reply