Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Tenji

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Tenji » 03 Jan 2017, 11:00

Predviđeno je oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina na:

•pošiljke male vrednosti poslate od strane fizičkog lica drugom fizičkom licu, koje nisu komercijalne prirode i za koje nema obaveze plaćanja, u ukupnoj vrednosti do 70 evra (ove pošiljke su oslobođene plaćanja carinskih dažbina i PDV);
http://www.upravacarina.rs/lat/Informac ... iljke.aspx

Dakle, na poklone vrednosti do 70 evra (sto sam smetnuo sa uma u prethodnom postu) se ne naplacuju ni carina ni PDV.
...sometimes it takes a thousand notes to make one sound...
Randy wrote:ja misli mda jedini u mome kraju slušam progrresim

hipihill

Post by hipihill » 03 Jan 2017, 11:28

Da, nekomercijalne prirode. Sada vidim da je vest iz Novosti iz 2013., moguće je da je bilo promena.

LifelessDead

Post by LifelessDead » 04 Jan 2017, 15:37

Cisto sumnjam da ne ide PDV.
To sto je poklon ne znaci nista.
Nije nemoguce da ne naplate nista ali to zavisi od slucaja do slucaja, kako im se cefne, ne od toga da li je poklon ili ne.

hipihill

Post by hipihill » 04 Jan 2017, 18:53

tommytigh77 wrote: EVO REŠENJAAAA :D
http://www.ebay.co.uk/itm/Fender-Strato ... 2345162785
Ako sam dobro skapirao tvoja pisanja imaš Road Worn Strata na kojem si zamenio tremolo sa Callahamom i magnete. Ako sam u pravu napiši molim te koliki je to napredak i da li je bio neophodan. Moje iskustvo govori o neisplativosti takvih rešenja jer platiš koliko i Amera na kraju, a ne dobiješ isti rezultat. Možda se i varam, otkud znam!? Sećam se da sam svojevremeno probao jedan CV Squier sa originalim i zamenskim čeličnim bridgeom i nisam primetio značajnu razliku koja bi opravdala uloženo, ali razlika postoji, to ne osporavam. Još jedno pitanje: drugar ima RW 50 Strata i menjao bi blok. Lično ga odgovaram i smatram da ne treba da uloži tih 40-50 e u blok, kakvo je tvoje iskustvo i kakav savet ima[?

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 05 Jan 2017, 21:33

Magneti su subjektivna stvar, promenio sam ih na Road Wornu bar 5 puta, čim se zasitim zvuka, odmah menjam za nešto drugo, a evo blizu sam da to opet uradim. Što se Callaham tremola tiče, pisao sam u zasebnoj temi:
http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... am#p369911
Stojim i dalje iza svega što je napisano, s tim da od snimka nema ništa jer Cope nikako da ga izedituje već dve i kusur godine, jbg.
A što se tvog drugara tiče, skoro svi RW stratovi su ozbiljne gitare koje su uskraćene samo za taj blok i malo bolji fretjob... Definitivno predlažem da zameni blok sa čeličnim, ima itekako razlike. Naravno, ne mora obavezno Callaham,završava posao skoro bilo koji čelični, pod uslovom da nije farban na stranici gde se blok spaja sa pločom od tremola. Fender blok je ofarban i mora da se skida farba, inače nema efekta, naprimer. Takodje valja zameniti sedla na RW, jer su stvarno mekana, brzo se urežu kanalići i pucaju žice, a ionako nisu odgovarajuća - meksikanci stavili sedla koja pašu na tremolo sa 52mm string spacingom, a ostatak tremola, razmer rupa, sve je 56mm, dakle vintage, pa malo ''beže'' sedla prema sredini... Dakle, ako se uzimaju zamenska sedla, obavezno uzeti za 56mm (2 7/32'') SS, pa da vidiš kako onda lepo stoje. Kad sam već kod RW stratova, još par stvari koje bih svima preporučio, jer je ta serija ''hidden gem'' što se mene tiče, uz malo truda može da se dodje do vrhunskog instrumenta:
- obavezno uraditi nivelaciju i dressing pragova, to je na mnogim komadima loše uradjeno, pa je akcija previsoka čak i ako se uzme u obzir 7 1/4 radius;
- obavezno očistiti neck pocket, razbušiti rupe na trupu tako da neck plate šrafovi neometano prolaze kroz trup, i ako je potrebno oboriti ivice vrata na mestima gde uleže u trup zarad što boljeg i neometanog kontakta vrat/trup (mada je ovo stvar koju treba inače uraditi na skoro svakom fabričkom Fenderu);
- zameniti kondenzator koji je fabrički 0.1uF i bezveze muti gitaru za današnje potrebe - čim se stavi 0.047uF cap, odmah i stock Tex Mex magneti prorade, za divno čudo :) (takodje nije s goreg prevezati drugu ton kontrolu da radi za bridge magnet, ali to je već stvar lične preferencije).
Eto, toliko zasad, pa probajte, rekoh da ne otvaram novu temu bezveze.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

bancika

Post by bancika » 05 Jan 2017, 23:50

a si poredio mesingani i celicni blok? Ja nekako nemam ni jedan celicni, sve se zalomilo mesing :)

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2017, 01:38

Nisam, mada je na stratu tradicionalno čelični, tako da nije bilo dileme. Mesing je dobar za sedla kod telca da malo umiri taj twang, s druge strane strat je bušna gitara, sva raskopana, i znači joj svaki komad čvrstog metala da potpomogne sustain, rezonaciju i attack, tako da je pitanje koliko je mesing dobar izbor za taj kritičan deo, ili kako često kažem, dušu strata. Ako budem uzimao još nekog strata i ako mu bude falio upgrade u vidu bloka, sigurno ću naručiti obe varijante čisto iz znatiželje.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

hipihill

Post by hipihill » 06 Jan 2017, 10:22

tommytigh77 wrote: http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... am#p369911
A što se tvog drugara tiče, skoro svi RW stratovi su ozbiljne gitare koje su uskraćene samo za taj blok i malo bolji fretjob... Definitivno predlažem da zameni blok sa čeličnim, ima itekako razlike.
Takodje valja zameniti sedla na RW, jer su stvarno mekana, brzo se urežu kanalići i pucaju žice, a ionako nisu odgovarajuća - meksikanci stavili sedla koja pašu na tremolo sa 52mm string spacingom, a ostatak tremola, razmer rupa, sve je 56mm, dakle vintage, pa malo ''beže'' sedla prema sredini...
Hvala na iscrpnom odgovoru, pročitao sam i drugu temu. Ja sam do sada uvek imao classic Amera i bridgevi su bili odlični.
Da te utešim za sedla: na mom poslednjem CS Stratu posebno na sedlu za g žicu je toliki kanal urezan da nisam znao šta da radim, da li da obrađujem sedla ili kupim nova! Onda sam ga jednostavno prodao :D, al ne zbog toga već zbog para!
Što se bloka tiče jedino sam našao na eBayu onog Engleza kojeg si i ti citirao. Postavio sam mu pitanje da li treba i ručica da se menja i kako se dolazi do Callaham rešenja, ali mi već danima ništa ne odgovara.

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2017, 16:40

Pa jbg, jednostavno loš (Fender) kvalitet, nema tu pomoći. Callaham košta toliko koliko košta, ali evo njegova sedla posle dve i po godine konstantnog korišćenja (to mi je praktično jedina gitara koju sviram non-stop) tek su u skorije vreme počela da pokazuju naznake korišćenja, kontam da ima da teraju još bar 3-4 godine dok se ne naprave useci. Tako da, ako ništa drugo, definitivno vredi bar njegova sedla uzeti, em traju, em ne pucaju žice, em je zvuk do jaja za razliku od Graphtech ''prigušivača'' i ostalih gluposti...
Što se tog engleza tiče, ne znam da li treba i nova ručica, mada se ja ne bih igrao s tim i naručio bih obavezno, jer često ume da ispadne problem oko imperijalnih mera... Znam da meni na Callaham bloku ne odgovara ručica od RW tremola.
Inače kod te Callaham ''virtual pop-in'' fore je razlika što u bloku ima prsten od delrin plastike koji sprečava da ručica šeta i što je navoj narezan samo na početku ručice:
Image
Ovaj ima u ponudi blokove gde je stavljena ta plastika, sad je pitanje da li ima ručice koje su narezane isto ovako, mada nije problem ni ako je ručica narezana do vrha, samo da navoj odgovara.

bancika

Post by bancika » 06 Jan 2017, 17:14

ja sam skoro poceo da stavljam mali prsten od onog heat-shrink sranjca na rucicu, bas na deo gde se zavrsava navoj. Tako mnogo bolje naleze i nema da landara rucica i nekako je direktniji odziv. Nije i dalje kao na edge ili schaller, ali je mnogo bolje....i ovo se razdrnda posle nekog vremena, ali je toliko jeftino i jednostavno da se uradi da nije ni bitno :)
Spoiler:
Image

RadeRas

Post by RadeRas » 06 Jan 2017, 17:31

Odavno sam gledao video kako na stratokasteru ide feder ispod tremolo ručice. Taj federčić napinje ručicu i kao bolje radi. Evo video:
https://www.youtube.com/watch?v=jxdfKixydUo&t=191s

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2017, 17:48

Većina ljudi i nema pojma da taj feder ima u tremolu, zato na rupi stoji nalepnica kad je nova gitara, da ne bi ispao:
Image
U većini slučajeva taj feder ispadne a da vlasnik nije ni svestan toga i to je DOBRA stvar. Ta mala oprugica je glavni uzrok pucanja ručice kod Fender tremola, jer vremenom počne da se urezuje u navoj izmedju ručice i bloka. Kad ručica pukne, uvek deo nje ostane zaglavljen u bloku i onda mora da se buši i pravi novi, širi navoj i da se traži deblja ručica, ili da se kupuje novi blok. Tako da ako neko čak i ima taj feder unutra, bolje da ga odmah izvadi i baci. Postoje mnogo bolja i bezopasnija rešenja da ručica stoji u mestu i/ili ne klima. Jedno od njih je ovo koje je Bancika opisao, mada nije moje omiljeno. Drugo i ubedljivo najbolje je da se oko navoja na ručici namota malo konca, jeste da se posle nekog vremena konac potroši i ostavi vunu za sobom, ali je vrlo lako ponoviti proceduru. Može naravno i teflon traka umesto konca, ko ima. Treće je da se u rupu tremola umesto federa ubaci parče najlon plastike slične veličine, mada to lično nisam probao.

hipihill

Post by hipihill » 06 Jan 2017, 18:40

tommytigh77 wrote:Pa jbg, jednostavno loš (Fender) kvalitet, nema tu pomoći. Callaham košta toliko koliko košta, ali evo njegova sedla posle dve i po godine konstantnog korišćenja (to mi je praktično jedina gitara koju sviram non-stop) tek su u skorije vreme počela da pokazuju naznake korišćenja, kontam da ima da teraju još bar 3-4 godine dok se ne naprave useci. Tako da, ako ništa drugo, definitivno vredi bar njegova sedla uzeti, em traju, em ne pucaju žice, em je zvuk do jaja za razliku od Graphtech ''prigušivača'' i ostalih gluposti...
Što se tog engleza tiče, ne znam da li treba i nova ručica, mada se ja ne bih igrao s tim i naručio bih obavezno, jer često ume da ispadne problem oko imperijalnih mera... Znam da meni na Callaham bloku ne odgovara ručica od RW tremola. Sve zajedno bi sa pdv izašlo nekih 50 e, a to nije malo za blok.
Inače kod te Callaham ''virtual pop-in'' fore je razlika što u bloku ima prsten od delrin plastike koji sprečava da ručica šeta i što je navoj narezan samo na početku ručice:
Image
Ovaj ima u ponudi blokove gde je stavljena ta plastika, sad je pitanje da li ima ručice koje su narezane isto ovako, mada nije problem ni ako je ručica narezana do vrha, samo da navoj odgovara.
Da ne ispadnem lažov, Englez mi je konačno odgovorio, verovatno mu je trebalo vremena da se otrezni :D.
Napisao je da kupim blok sa ručicom i posebno naznačim da želim Callaham fazon, dužinu ručice i boju plastike. To znači da sve radi u colovnim merama što mi je logično, a RW je u milimetarskim merama. Sve to sa pdv izađe nekih 50 e, a to i nije malo samo za blok!
Svi moji Fenderi su imali oprugu ispod ručice i to je radilo odlično.
Imao sam jednog Strata sa Callaham tremolom i taj fazon sa ručicom je sjajan i bolji od opruge zbog toga što ručica može čvrsto da stoji na malte ne bilo kojoj visini. Meni je taj tremolo držao štim fantastično, ali mi je bio izuzetno tvrd. Uvek držim tri opruge, nisam probao sa dve.

bancika

Post by bancika » 06 Jan 2017, 20:03

Ste videli novi tremolo za 2017 pro series strat? Napokon redizajnirali rucicu da bude kao ibanez i imaju bent steel sadles a 2-point pivot...deluje interesantno uopste cela serija. I boje mi s svidjaju.

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2017, 21:51

hipihill wrote:Napisao je da kupim blok sa ručicom i posebno naznačim da želim Callaham fazon, dužinu ručice i boju plastike. To znači da sve radi u colovnim merama što mi je logično, a RW je u milimetarskim merama. Sve to sa pdv izađe nekih 50 e, a to i nije malo samo za blok!
Pa nije to mnogo, toliko bi te sa PDV i poštarinom izašlo sa GFS-a da naručiš bezmalo. Vredi svaki dinar ako je dobra gitara, ne boj se. Mene je Callaham assembly izašao 170 eura, bez PDV-a i poštarine, pa nisam kukao.
hipihill wrote:Imao sam jednog Strata sa Callaham tremolom i taj fazon sa ručicom je sjajan i bolji od opruge zbog toga što ručica može čvrsto da stoji na malte ne bilo kojoj visini. Meni je taj tremolo držao štim fantastično, ali mi je bio izuzetno tvrd. Uvek držim tri opruge, nisam probao sa dve.
Probao sam ja i sa dve opruge, probao da vratim Fenderove opruge... Na kraju sam ukapirao da je tvrd baš zato što je fiksna ručica. Kad je ubacim i okrenem dva-tri kruga tek koliko da se osiguram da ne ispadne, a ona pada dole kad se ne koristi kao kod običnog tremola, onda bude dosta mekše.

Post Reply