Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 07 Jan 2017, 09:55

tommytigh77 wrote:Na kraju sam ukapirao da je tvrd baš zato što je fiksna ručica. Kad je ubacim i okrenem dva-tri kruga tek koliko da se osiguram da ne ispadne, a ona pada dole kad se ne koristi kao kod običnog tremola, onda bude dosta mekše.
Ne znam, nisam se previše detaljno upuštao u materiju. Fenderov sa oprugom takođe stoji čvrsto, ali je mnogo mekši od Callahama. Više mislim da je u pitanju neka geometrija Callaham bloka, možda sedla, pojma nemam. Na kraju uzmeš u ruke neku gitaru sa originalnim bigsbyem i kada se nauživaš u mekoći i nakon toga uzmeš Fendera više i ne želiš da vučeš tremolo kolika je razlika :D!
Skupo, nije skupo, meni je nekako svako ulaganje u Gonzales gitaru neopravdano. Dobro, neka vlasnik odluči, zna on sve ovo što ovde pišemo.

Rockatansky

Post by Rockatansky » 07 Jan 2017, 12:15

hipihill wrote: Svi moji Fenderi su imali oprugu ispod ručice i to je radilo odlično.
Ja kupio nov Strat u radnji i ne secam se opruge, da li je moguce da je ispala negde a da nisam znao!? :O.o:
Pobednici pobedjuju pre nego sto krenu u bitku, dok gubitnici prvo idu u bitku, pa tek onda pokusavaju da pobede.
Sun CU

hipihill

Post by hipihill » 07 Jan 2017, 12:31

Rockatansky wrote:
hipihill wrote: Svi moji Fenderi su imali oprugu ispod ručice i to je radilo odlično.
Ja kupio nov Strat u radnji i ne secam se opruge, da li je moguce da je ispala negde a da nisam znao!? :O.o:
Nov Fender ima okruglu nalepnicu preko rupe da se opruga ne izgubi, ručica je u kesi u koferu.

Rockatansky

Post by Rockatansky » 07 Jan 2017, 13:28

Gledam sada onaj video, kaze sa USA starata, a ja kupio Mehiko.... Pa zato.
Pobednici pobedjuju pre nego sto krenu u bitku, dok gubitnici prvo idu u bitku, pa tek onda pokusavaju da pobede.
Sun CU

tommytigh77

Post by tommytigh77 » 07 Jan 2017, 17:03

hipihill wrote:Skupo, nije skupo, meni je nekako svako ulaganje u Gonzales gitaru neopravdano. Dobro, neka vlasnik odluči, zna on sve ovo što ovde pišemo.
To je već posebna priča, o kojoj ne vredi diskutovati. Meni je recimo neopravdano ulaganje u Custom Shop gde trostruko preplatiš ono što sam ja praktično dobio sa ''Gonzalesom'' kad sam mu sredio par sitnica i promenio tremolo. Naravno, Road Worn je Brzi Gonzales, :D ne računaju se obični MIM modeli, standard, deluxe i tako to...
No, da mi je tad bila ova pamet, ne bih ni Road Worn kupovao, nego pravac kod Ilijanija ili Tomišića, i ćao. Naravno, sledećeg stratokastera ću praviti sam.
''People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.'' - Isaac Asimov

Frostensen

Post by Frostensen » 07 Jan 2017, 18:27

Gonzales gitara pa jao :XD:

Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!

Post by Stevan Hinic » 10 Jan 2017, 16:35

Ljudi kakva su vam iskustva sa kupovinom magneta u inostranstvu i njihovim prenosenjem avionom u Srbiju?
Da li ste imali kakvih problema?

bancika

Post by bancika » 10 Jan 2017, 16:55

Nikad nije bilo problema...jos bolje ako je u originalnom pakovanju.

Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!

Post by Stevan Hinic » 10 Jan 2017, 17:51

Super!!! Carina? PDV? 8)

I u originalnom su pakovanju.

Brat bi mi doneo Peary Gates set poruceno sa Thomann-a. iz Nemacke.

bancika

Post by bancika » 10 Jan 2017, 17:58

nisam placao nista za te sitnice, samo za celu gitaru.

Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!

Post by Stevan Hinic » 10 Jan 2017, 18:02

Odlicno!

Hvala puno na informacijama bancika :ziveli:

hipihill

Post by hipihill » 10 Jan 2017, 19:13

Stevan Hinic wrote:Super!!! Carina? PDV? 8)

I u originalnom su pakovanju.

Brat bi mi doneo Peary Gates set poruceno sa Thomann-a. iz Nemacke.
Ako lično nosi ne bi trebalo da ima problema i gotovo sigurno neće ništa da plati.
Mislim da sam o tome pisao, ali interesantno je da kada sam god naručivao iz Amerike plaćao sam pdv, iz Nemačke nikada! Imao sam po nekoliko porudžbina iz obe zemlje. Da li je slučajnost ili to ima neke veze zaista ne znam.

Rockatansky

Post by Rockatansky » 19 Feb 2017, 11:47

Jel porucivao neko magnete sa Ali Expresa??

Treba mi neki set za strata, ali posto je u pitanju jeftini Sqier stvarno mi je bzvz da kupujem neke skuplje/bolje, sta ja znam... A opet sve na KP sto je jeftino mi nekako odbojno...
Pa sam gledao ima na Aliju neki cak i nisu keramika, nego Alnico za 25-40$, kako koji, toliko mi je OK da platim, samo ne znam kakvi su, da li su totalni krsh ili bar nesto vrede...

Znam da ima na GF da se bira za te pare, ali kada ne salju u nasu Crnu Rupu zvana Srbija. :(

:?:
Sun CU

bancika

Post by bancika » 19 Feb 2017, 12:03

negde sam procitao za ove jeftine kineske rail magnete da su skroz ok, ali nisam imao prilike da probam.

http://www.ebay.com/itm/Set-Dual-Hot-Ra ... Sw3mpXNz7l

clapton

Post by clapton » 19 Feb 2017, 21:51

Rockatansky wrote:
19 Feb 2017, 11:47
Jel porucivao neko magnete sa Ali Expresa??

Treba mi neki set za strata, ali posto je u pitanju jeftini Sqier stvarno mi je bzvz da kupujem neke skuplje/bolje, sta ja znam... A opet sve na KP sto je jeftino mi nekako odbojno...
Pa sam gledao ima na Aliju neki cak i nisu keramika, nego Alnico za 25-40$, kako koji, toliko mi je OK da platim, samo ne znam kakvi su, da li su totalni krsh ili bar nesto vrede...

Znam da ima na GF da se bira za te pare, ali kada ne salju u nasu Crnu Rupu zvana Srbija. :(

:?:
evo ti odje jedno fino poredjenje. vjerovatno ces naci nesto i za singlove: http://www.tdpri.com/threads/a-double-c ... 25.666998/
https://soundcloud.com/emdblues

Post Reply